Wygraj z astmą

Wygraj z astmą
Ogólnopolski Program Edukacyjny "WYGRAJ Z ASTMĄ" był adresowany do szkół podstawowych i gimnazjalnych w całej Polsce. Celem Programu było zainteresowanie środowiska szkolnego chorobami cywilizacyjnymi: alergią i astmą oraz dotarcie przez szkołę do rodziców z informacją o symptomach astmy oraz zalecanych sposobach postępowania z chorym dzieckiem. Dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu (wcześniej: Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu) oraz sponsorów, fundacja organizowała między innymi bezpłatne obozy sportowo-rehabilitacyjne dla chorych na astmę dzieci z ubogich rodzin. W ramach Programu fundacja organizowała również w całej Polsce cykl szkoleń dla nauczycieli wychowania fizycznego, aby uświadomić im - a za ich pośrednictwem całemu środowisku szkolnemu i rodzicom - że odpowiednio dozowane ćwiczenia fizyczne mogą pomóc chorym dzieciom. Oprócz powyższych działań, fundacja przeprowadziła cykl bezpłatnych badań dla dzieci z podejrzeniem astmy oraz konkurs plastyczno-literacki.

O nas

Fundacja "Żyjmy Zdrowo" istnieje od 2001 roku. Celem Fundacji jest podnoszenie jakości życia Polaków poprzez propagowanie zdrowego stylu życia oraz krzewienie szeroko rozumianej edukacji prozdrowotnej. Fundacja realizuje swoje cele poprzez organizowanie i finansowanie imprez sportowych i rodzinnych, mających za zadanie wypromowanie zdrowego, higienicznego i aktywnego stylu życia.

Podaruj nam 1 procent

Przekaż nam jeden procent

Fundacja Żyjmy Zdrowo posiada status ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO.

Oznacza to, że osoby, które w ciągu roku zarobiły opodatkowane pieniądze, mogą przekazać, 1% należnego podatku na konto naszej Fundacji KRS 0000015340.

Skontaktuj się z nami

Fundacja Żyjmy Zdrowo

Wiertnicza 38, 02 - 952 Warszawa

adres korespondencyjny:
ul. Zygmunta Glogera 2 lok. 11,
02-051 Warszawalub
kontakt@zyjmyzdrowo.org.pl