Debata ekspercka i warsztat w Białymstoku
Debata ekspercka i warsztat w Białymstoku

W środę 10 czerwca w Białymstoku z udziałem pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy odbyło się kolejne spotkanie pt. „Komfort, rozwój, działanie ─ moje relacje w rodzinie”.

Małżonka Prezydenta zabierając głos, przywołała słowa księdza Józefa Tischnera „Dopóki ja patrzę na siebie wyłącznie swoimi oczami - znam część prawdy. Dopóki ty patrzysz na siebie swoimi oczami, także znasz tylko część prawdy. Ale także odwrotnie: gdy ja patrzę na ciebie i biorę pod uwagę tylko to, co sam widzę, i gdy ty patrzysz na mnie i uwzględniasz tylko to, co widzisz - obydwaj ulegamy częściowemu złudzeniu. Pełna prawda jest owocem wspólnych doświadczeń - twoich o mnie, a moich o tobie.” Agata Kornhauser-Duda przypomniała też ważny i wzruszający film „Chce mi się żyć” przedstawiający sylwetki 4 Polek z zaawansowanym rakiem piersi.

W debacie wzięły udział przedstawicielki pacjentek: prezes Klubu Amazonek w Białymstoku Ewa Grzelak oraz Eulalia Rutkowska z Klubu Amazonek w Białymstoku, a także lek. med. Bogumiła Czartoryska-Arłukowicz, specjalista onkologii klinicznej (Białostockie Centrum Onkologii), lek. med. Dorota Kazberuk, radioterapeuta, przewodnicząca Stowarzyszenia do Walki z Rakiem oraz dr n. med. Joanna Filipowska, kierownik Zakładu Rehabilitacji Białostockiego Centrum Onkologii. Nie zabrakło prezes fundacji Żyjmy Zdrowo, Iwony Schymalli. Do grona ekspertów, dyskutujących na temat aktualnej sytuacji pacjentek z rakiem Her 2 ujemnym, został zaproszony także dr n. med. Leszek Kozłowski, konsultant wojewódzki w dziedzinie chirurgii onkologicznej. Dyskusję poprowadził ekspert systemu ochrony zdrowia, Jakub Gierczyński.

Po debacie eksperckiej warsztaty dla pacjentek poprowadziły Ewelina Szarkowska oraz Monika Ksepko z Białostockiego Centrum Onkologii.

Na zakończenie Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda wpisała się do pamiątkowej Księgi Amazonek.

 

 

 

Galeria

O nas

Fundacja "Żyjmy Zdrowo" istnieje od 2001 roku. Celem Fundacji jest podnoszenie jakości życia Polaków poprzez propagowanie zdrowego stylu życia oraz krzewienie szeroko rozumianej edukacji prozdrowotnej. Fundacja realizuje swoje cele poprzez organizowanie i finansowanie imprez sportowych i rodzinnych, mających za zadanie wypromowanie zdrowego, higienicznego i aktywnego stylu życia.

Podaruj nam 1 procent

Przekaż nam jeden procent

Fundacja Żyjmy Zdrowo posiada status ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO.

Oznacza to, że osoby, które w ciągu roku zarobiły opodatkowane pieniądze, mogą przekazać, 1% należnego podatku na konto naszej Fundacji KRS 0000015340.

Skontaktuj się z nami

Fundacja Żyjmy Zdrowo

Wiertnicza 38, 02 - 952 Warszawa

adres korespondencyjny:
ul. Zygmunta Glogera 2 lok. 11,
02-051 Warszawalub
kontakt@zyjmyzdrowo.org.pl