Debata  ekspercka i interaktywny warsztat w Gdańsku
Debata ekspercka i interaktywny warsztat w Gdańsku

Fundacja Żyjmy Zdrowo po zainaugurowaniu w kwietniu drugiej części kampanii edukacyjnej „Wykorzystaj czas na życie” ruszyła z cyklem regionalnych debat i warsztatów dla kobiet z rozsianym rakiem piersi. Pierwsze spotkanie, pt. ‘Komfort, rozwój, działanie moja moc na wyciągnięcie ręki” odbyło się w Gdańsku.

Wzięły w nim udział przedstawicielki młodej grupy pacjentek z fundacji OmeaLife, Magdalena Kardynał i Ewelina Puszkin oraz doktor Magdalena Wieczorek-Rutkowska z Wojewódzkiego Centrum Onkologii Copernicus i Milena Lachowicz, psycholog współpracująca na co dzień z pacjentkami z rakiem piersi. Nie zabrakło również prezes fundacji Żyjmy Zdrowo, Iwony Schymalli, która podsumowała efekty pierwszej części kampanii i podkreśliła, że najważniejszym impulsem do kontynuowania tych działań są pacjentki i ich wyraźnie określone potrzeby związane z budowaniem poczucia własnej wartości, ale i bezpieczeństwa w procesie leczenia, które jest związane z wiedzą na temat samej choroby i przebiegu terapii. Do grona ekspertów, dyskutujących na temat aktualnej sytuacji pacjentek z Her 2 ujemnym, został zaproszony także doktor Paweł Kabata, specjalista chirurg, wspierający kobiety działaniami edukacyjnymi na swoim instagramowym koncie @chirurgpawel. Dyskusję poprowadził ekspert systemu ochrony zdrowia, Jakub Gierczyński i to właśnie on przypomniał zgromadzonej publicznośći wnioski i rekomendacje z raportu przygotowanego w 2017 roku na zlecenie fundacji Żyjmy Zdrowo, pt. „Zalecenia dla polityki państwa w zakresie zaawansowanego raka piersi”. Jako pokłosie tego dokumentu wyznaczono 10 celów, których realizacja w okresie najbliższych 10 lat ma pozwolić na istotną poprawę w zakresie zaawansowanego raka piersi. Wśród nich znajdują się: poprawienie dostępności do wiarygodnych danych epidemiologicznych, poprawienie jakości życia pacjentek z zaawansowanym rakiem piersi w trakcie leczenia, podniesienie kompetencji z zakresu komunikacji interpersonalnej wśród lekarzy i pacjentek czy wspieranie prawa do zatrudnienia kobiet, u których zdiagnozowano tę chorobę. Zwłaszcza ten ostatni wątek wzbudził żywą dyskusję pomiędzy Anna Kupiecką z fundacji OnkoCafe-Razem Lepiej i doktorem Kabatą. Po zakończonej debacie odbyło się szkolenie dla pacjentek i ich rodzin, które dotyczyło metod budowania motywacji do walki z chorobą.

Galeria

O nas

Fundacja "Żyjmy Zdrowo" istnieje od 2001 roku. Celem Fundacji jest podnoszenie jakości życia Polaków poprzez propagowanie zdrowego stylu życia oraz krzewienie szeroko rozumianej edukacji prozdrowotnej. Fundacja realizuje swoje cele poprzez organizowanie i finansowanie imprez sportowych i rodzinnych, mających za zadanie wypromowanie zdrowego, higienicznego i aktywnego stylu życia.

Podaruj nam 1 procent

Przekaż nam jeden procent

Fundacja Żyjmy Zdrowo posiada status ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO.

Oznacza to, że osoby, które w ciągu roku zarobiły opodatkowane pieniądze, mogą przekazać, 1% należnego podatku na konto naszej Fundacji KRS 0000015340.

Skontaktuj się z nami

Fundacja Żyjmy Zdrowo

Wiertnicza 38, 02 - 952 Warszawa

adres korespondencyjny:
ul. Zygmunta Glogera 2 lok. 11,
02-051 Warszawalub
kontakt@zyjmyzdrowo.org.pl